Antivirüs Yazılımı Kurulumu

Trend Micro Antivirus Kurulumu

   Trend Micro Antivirüs programı yeni nesil bir Antivirüs programı olup günümüzde tehlike arzeden tehditlerden (Crypto Virüs, Ransomware tipi tehditler, Trojen, Adware, Spyware, Keylogger vs. ) ve siber saldırılardan bilgisayarınızı ve verilerinizi korumaktadır. Bunun için sistemlerimizde Trend Micro Antivirus sunucusu kurulmuştur. Kurma işlemi için alttaki linke tıklayaıp aşağıdaki resimlerde görülen adımları izlemeniz yeterlidir. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın; antivirüs yazılımı kullanıma hazır hale gelecektir.

 

    Trend Micro Antivirüs programı bilgisayarlara kurulduktan sonra tüm ayarlarını sunucudan otomatik olarak alacağı için kullanıcıların herhangi bir işlem (güncelleme, tarama ve ayarlama) yapmasına gerek yoktur.

    Trend Micro Antivirüs programı güvenlik açısından son derece iyi geliştirilmiş bir program olup aşağıdaki modülleri ile yeni nesil bir koruma sağlamaktadır.

  • Klasik Antivirüs modülü
  • Crypto ve Ransonware tehditlere karşı koruma modülü
  • Firewall (güvenlik duvarı) modülü
  • IPS (atak engelleme modülü ile Bilgisayarınıza diğer bilgisayarlardan yapılan atakları önleme ve Bilgisayarınızdan diğer bilgisayarlara atak yapılmasını önleme)
  • Web Reputation (web siteleri üzerinden gelen zararlı sitelere erişimi engelleme )
  • Device Control (Gerektiğinde bilgisayarınızın DVD-RW, USB vs aygıtlarına erişimi engelleme)
  • Akıllı Tarama
  • Machine Learning
  • Gelen ve giden maillerinizi de günümüz tehditlerine karşı tarayarak güvenli mail alıp göndermenizi sağlar 

   Trend Micro Antivirüs programı bilgisayarınızın sistem kaynaklarını da çok az kullandığı için bilgisayar performansına zarar vermemektedir.

   Antivirüs programını kurmadan önce Microsoft işletim sistemine sahip olan kullanıcılar hangi sistem türünü kullandıklarını tespit etmelidirler. Bunun için aşağıdaki resimlerde gösterilen adımları takip edebilir ve kurulum yapılacak olan bilgisayarın işletim sistemi türünü öğrenebilirsiniz.

Bu Bilgisayar(Bilgisayarım) üzerinde sağ tıklayarak bu yukarıdaki menüye erişim sağladıktan sonra aşağıdaki resimde işaretli alandan işletim sistemi türünüzü öğrenebilir ve kurulum dosyasında bulunan setup dosyalarından uygun olanı seçip kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki linke tıklayıp yönlendirildiğiniz sayfada kurumsal e-posta hesabınızla giriş yaparak kurulum dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz. Microsoft ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar için iki ayrı dosya bulunmaktadır. İşletim sisteminize uygun olan dosyayı bilgisayarınıza indirmeniz yeterlidir. Daha sonra aşağıdaki resimlerde görülen işlemleri adım adım tamamladıktan sonra antivirüs programı bilgisayarınıza kurulumu tamamlanacaktır. 

Yukarıdaki resimde iki adet kurulum dosyası görülmektedir. 64(x64) Bit ya da 32 Bit(x86) mimarisine sahip cihazlar için. İşletim Sisteminize uygun olan kurulum dosyasına çift tıklayıp aşağıdaki adımları takip ediniz.

 

Buraya Tıklayarak Antivirüs Yazılımının Uygun Sürümünü İndirebilirsiniz.

 

Teknik destek almak için aşağıdaki numaralardan birimimizi arayabilirsiniz.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Telefon: 0 (274) 260 00 43-44-45-46 /

Dahili:   1165

Son Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, Perşembe